SEPET 0

Talalay Lateks

Yatak üretiminde kullandığımız doğal Talalay Lateks; en saf formu ile olgun kauçuk ağacının gövdesinden çıkartılan sütün, özel Talalay üretim süreci sayesinde optimum hava dolaşımı, esneklik ve vücut desteği sağlayan açık hücre yapısı, yuvarlak ve homojen hava kabarcıkları oluşturması ile elde edilen bir malzemedir.

Yataklarımızda doğal Talalay Lateks malzemesini kullanmamızın nedeni Talalay Lateks’in tüm üstün uyku konforu özelliklerine sahip olmasının yanı sıra oldukça sağlıklı doğal bir malzeme olmasıdır.

Vücut şeklini alan visco malzemeler Talalay Lateks gibi elastik özellikte olmadıkları için vücut ısısıyla yavaş yavaş vücut şeklini alır ve eski haline yavaş yavaş döner. Böylece üzerinde rahat hareket edemeyebilir, hareket ettiğinizde yatağınızın bazı bölgelerinde çukurluk hissedebilirsiniz. Talalay Lateks yataklar hareketlerinize birebir cevap verir. Uyku esansında rahat dönüp hareket etmenizi sağlar.

Vücudumuz gece boyunca terleyerek ısısını düşürmeye ve ayarlamaya çalışır. Açık hücre yapısı sayesinde doğal Talalay Lateks, yataktaki hava kanallarından teri ve nemi dışarı atarak yatağınızın kendi kendini havalandırmasını sağlar. Isıya duyarlı, vücudun şeklini alan diğer sentetik malzemeler moleküler yapılarıyla ısı enerjisini bünyelerinde toplar ve tutar, nefes almaz. Bu sebeple çabuk ısınır ve terleme şikâyetlerine yol açar. Talalay Lateks nefes alma özelliği ile terlemeye sebep olmaz. Açık hücre yapısı sayesinde iyi havalandığı için nem tutmaz ve böylelikle toz akarları, bakteri ve mantar oluşumuna uygun ortam yaratmaz, yatağınız kuru kalır.

Talalay Lateks yatağınıza yattığınızda blok ve homojen yapısı sayesinde vücudunuzun yükünü hemen alarak, size anında rahatlık verir ve kusursuz uyku sunar. Doğal blok yapısı sayesinde çiftlerin hareketlerini birbirlerine iletmeyerek kesintisiz bir uyku keyfi sunar.

Sessizdir ve dayanıklı yapısı sayesinde yıllarca deforme olmadan size ilk günkü uyku konforunu sunar.

MARKALAR

×
SON BAKILAN
ÜRÜNLER
EN SON GEZİLEN ÜRÜNLER
-