SEPET 0

VISPRING

1901 yılında Plymouth İngiltere’de kurulan Vispring; hala üretimini tek bir fabrikada devam ettiren, dünyanın en kaliteli doğal malzemeleri ile el işçiliğini birleştirerek en kaliteli yataklarını üreten, dünya lüks yatak pazarının lider markasıdır.

Ürünlerinde sadece paket yay ve ağırlıklı olarak Shetland yünü, pamuk, ipek, moher, at kili, kaşmir gibi malzemeler kullanan firma aynı zamanda paket yay sisteminin de mucididir.

2013 yılından beri Vispring’in Türkiye’deki tek yetkili distribütörüyüz.

VISPRING TARİHÇESİ

1900

İlk yaylı yatak patenti Vispring kurucusu olan İngiliz mühendis James Marshall tarafından Kanada' da alınmıştır. İnce ve sık dokunmuş bir kumaş olan muslin kullanılarak elle yapılan yatak, at kiliyla dikilmiş ve dışı düğmelenmiştir. Konfor açısından dönemine göre büyük bir gelişme olmasının yanısıra sağlık ve hijyen açısından da çok büyük bir atılımdır.

1901

John Nolon yatak üretimine başlar. Marshall Yatakları adıaltında tıbbi geçmişe sahip John Nolon tarafından satışa sunulan bu yataklar o tarihte hijyeni öne çıkarıyordu.
John Nolon ürüne öyle büyük bir tutkuyla bağlıydı ki kendi fabrikasını açıp Marshall Yataklarını kendi pazarına sunmaya karar verdi ve böylece 1901 yılında, daha sonra Vispring adınıalacak olan firma doğdu.

1912

Titanic’in yatakları Vispring'ten... 20.yüzyılın başlarında Vispring yatakları dünyadaki 1.sınıf transatlantiklerin kamaralarında bulunuyordu. Böylesine varlıklı kişiler bile hayatlarında ilk defa bu kadar konforlu yataklarda uyuyordu.

1915

1915 yılında ünlü Park Lane ve Savoy gibi seçkin oteller odalarında bu lüks markayı kullanıyordu, otelden çıkan konuklar elbette evlerinde de aynı yatağı istiyorlardi.

1916

Her bir paket yaydaki halka sayısı olan 6 Romen rakamında -VI yazılarak VI-Spring marka adı ortaya çıktı.

1920’ler

John Nolon yatağın bal peteği şeklinde yerleştirilmiş olan bu paket yay yapısını vurguluyordu. Bugün de kullanılan bal peteği şeklindeki kusursuz yay yerleşimi, dolgu malzemelerinin yoğunluğu markanın benzersizliğini anlatmak için kullanılmaktaydı.

1930’lar

1932 yılında Vispring yataklarına ekstra destek ve konfor sağlayacak olan yaylı bazaları üretti.

1950’ler

1950’ler Vispring 1950'lerde savaştan çıkılmasına rağmen lüks yatak pazarında yerini koruyor, Queen Mary, King George V, Queen of Bermuda ve diğer 500 lüks transatlantik için yatak yapmaya devam ediyordu.

1985

Vispring sahip olduğu kaliteye dikkat çekmek için bir "zaman testi" uyguladı. Biri 1911 diğeri 1936 yılına ait 2 Vispring yatak açılarak incelendi. Her iki yatağın da halen konforlu ve işlevsel olduğu görüldü.

2016

1901 yılındaki kuruluşundan bugüne kadar, Vispring bugün burada isimlerini paylaşamadığımız Kraliyet Mensupları, dünya liderleri, uluslararası sporcular, film, tiyatro ve televizyon yıldızlarından oluşan birçok seçkin müşteri edindi.

VISPRING VAATLERİ

En Rahat Uyku

Rahatlık değişik şekillerde sağlanır. Özel yapılan yayların sağladığı mükemmel destek, gerçek Shetland yünü, ipek, kaşmir gibi kaliteli dolguların sağladığı yumuşaklık ve elle düğmelenmiş yatakların lüks görüntüsü...

Vispring sizin için gerçekten neyin konforlu olduğunu anlamaya zaman ayırır ve uyku saatlerinizin kalitesini artıracak şekilde sunar.

Diğer Yataklara Benzemeyen Elde Üretim

Her Vispring yatak bu işçiliği öğrenmek için yıllarca eğitim almış kişiler tarafından İngiltere Devon'daki fabrikada elde üretilmektedir. Yayları, kumaşları ve dolgu malzemelerini özenle bir araya getirerek eşsiz bir yatak ortaya çıkarmaktadır. Detaylara verilen bu önem ve özel üretim sistemi Vispring‘i dünya lüks yatak pazarının lideri haline getirmiştir.

En İyi Doğal Malzemelerden

Vispring yataklarında kullanılan malzemeler normal bir yatağa göre en az %50 daha fazladır ve sadece dünyanın en iyi ve doğal malzemeleri kullanılır. İpek, kaşmir, at kili, hindistancevizi lifi, bambu… Yaylar saf pamuk paketlere yerleştirilip keten ipliklerle dikilir. Kullanılan malzemelerde doğallık ve kalite ön planda olup kesinlikle sentetik sünger veya yapıştırıcı kullanılmaz.

Yüz Yıldan Uzun Bir Zamandır

Vispring 1901 yılında yaylı yatağın icadında öncü olmuş ve yüz yılı aşan bir zamandır en iyi yatakları üretmiştir. Temeli oluşturan kalite ve işçilik prensipleri 115 yılı aşkın bir süredir ana ilkeler olarak varlığını sürdürmüştür. Bugün Vispring dünyada lüks yatakların ve yaylı bazaların üretiminde standartları belirlemektedir.

Gerçek Shetland Yünü

Gerçek Shetland yünü son derece nadir bulunan ve en üst kalitede bir malzeme olup İskoçya’nın Shetland Adaları’ndaki yedi yüz çiftçi tarafından yüksek standartlarda üretilir. Gerçek Shetland yününün eşsiz hacim ve yoğunluğu ile tüylerin kıvırcıklığı Shetland yününü lüks ve doğal konfor sunan dolgu malzemesi olarak ideal hale getirir.

 • Hijyenik ve Alerji Yapmaz
 • Bakteri, mantar ve ev tozu akarlarının oluşumuna engel olur. Alerji yapmaz, temiz ve hijyenik bir dolgudur.
 • Sıcaklık Kontrolü
 • Gerçek Shetland yünü etkin bir yalıtkandır ve vücut sıcaklığını dengeler.
 • Nefes Alma ve Konfor
 • Yünler yatağın doğal olarak hava almasını sağlar. Gerçek Shetland yünü ıslaklığını hissettirmeden ağırlığının %30’una kadar nemi emebilir. Sentetik yatak malzemelerine göre 10 kat daha fazla emicidir.
 • Doğal Yangın Geciktirici
 • Bu eşsiz malzeme ateşe doğal olarak dayanıklı olduğundan kimyasal bazlı yangına dayanıklılık işleminden geçirilmesine gerek kalmaz.
 • Lüks Dolgu
 • Vispring yataklar diğer hiçbir yatakta olmayan bir özellik olan en az dört koyundan elde edilmiş yünleri içermektedir.
 • Geleneksel Ustalık
 • Vispring gerçek Shetland yünü kullanan tek yatak üreticisidir. Shetland yünü hayvanlara zarar vermeyen geleneksel bir yöntem ile elde edilmektedir.

Destek

Tüm sorularınızı, isteklerinizi ve şikayetleriniz için buradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Tercihiniz :

MARKALAR

×
SON BAKILAN
ÜRÜNLER
EN SON GEZİLEN ÜRÜNLER
-